Ana Sayfa Hakkımızda Fiabci Cerean İeko Referanslar İletişim
Tapu Mevzuatı Mevzuatlar Bölgesel Bilgi Haritalar Önemli Bilgiler Tüketici Hakları Emlakçı Hakları
Hızlı Liste
Tüm Satılık Daireler
Tüm Kiralık Daireler
Hızlı Arama
Emlak Tipi
Emlak Durumu
Şehir
İlçe
Aradığım Ev Beni Bulsun
Kiralık Daireler Satılık Daireler
TCMB Döviz Kuru
ntulenemed TL
untulenemed TL
Deprem Haritası


İEKO ( İstanbul Umum Emlak Komisyoncuları Odası)

  
Uzun yıllar verdiğimiz haklı mücadele neticesinde Sanayi Bakanı Sayın ; ALİ RIZA GÖNÜL başkanlığından 24.06.1997 tarihinde toplanan kurul emlak komisyoncuları' nın 507 sayılı kanun kapsamında oda kurabileceğine karar vermiş , resmi gazetede yayınlanması için mevzuatı geliştirme ve yayın genel müdürlüğüne gönderilmiştir.

   Akabinde Hükümet değişikliği olması nedeniyle Sanayi Bakanlığına Sayın ; YALIM EREZ atanmış mesleğin gelişmesini istemeyenlerin baskısı neticesi Bakan , kararı geri çekip sümen altı yapmıştır. İlgili bakanla defalarca görüşmemiz neticesiz kalınca Cumhurbaşkanı Sayın SÜLEYMAN DEMİREL ' den randevu alınarak durum izah edilmiştir. Çıkan kararın bozulamayacağı , bu nedenle de geciktirilmeden Resmi Gazetede yayınlanması talep edilmiş ise de bir netice alınamamıştır.

   Yasal süresi içerisinde Başbakanlığa ve Sanayi Bakanlığına idari dava açılması için Av. Sayın LALE YAŞAR' a vekalet verilmiş , açılan her iki dava da kazanılarak haklılığımız tescil edilmiş, karar 22.01.1999 tarihinde resmi gazetede yayınlatılarak Türkiye' de öncülüğünü yaptığımız odanın İstanbul'da 27.02.1999 tarihinde kurulması sağlanmıştır.

   Kısaca izah edilen bu aşamalar 5 yılda tamamlanmıştır. Emeği geçenlere şükranlarımı ve saygılarımı bir kez daha sunarım .


Saygılarımla Başkan : Sabri ATEŞ

Üyeliklerimiz
E-Mail Listesi
Emlak listemize eklenin güncel Emlak haberlerinden ve Yeni Projelerimizden haberdar olun.
Ekle
Çıkart

Tüfekçioğlu Bilişim
Cihan Su